CONCURSOS NADAL 2018: LLIURAMENT DE PREMIS

Quan:
13 de gener de 2019 @ 9:00 – 7 de febrer de 2019 @ 19:00
2019-01-13T09:00:00+01:00
2019-02-07T19:00:00+01:00

FESTA DE CLOENDA DE LES ACTIVITATS DE NADAL

Data: Diumenge 13 de gener de 2019
Lloc: Auditori del Casal Marià d’Olot
Convocatoria: Desde dos quarts de 12 del migdia

PLAQUES DE RECONEIXEMENT I DISTINCIONS.
ENTREGA DE PREMIS DE LES CONVOCATORIES I CONCURSOS.

VEREDICTE DELS JURATS – CONCURSOS I CONVOCATÒRIES 2018

A – COMERÇOS, EMPRESES I LOCALS DE PROFESSIONALS.
B – ENTITATS, GREMIS I ASSOCIACIONS.
C – ESCOLES, CENTRES INFANTILS I INSTITUTS.
D – L’ART DE FER EL PESSEBRE A LES LLARS PARTICULARS.
E – ELS PESSEBRES ARTÍSTICS I EL DIORAMA. (Mostra de Pessebres).

DESCARREGAR VEREDICTE DEL JURAT

A – COMERÇOS, EMPRESES I LOCALS DE PROFESSIONALS

PREMIS DEL JURATENTITAT
1er. PremiMORERA, al carrer del Carme d’Olot, al disseny
2n. PremiCARNISSERIA MARIA ROSA a la maquetació
3r. PremiOLIVETTI al carrer Clivillers d’Olot
AccèssitDOSKFRED de La Canya
DISTINCIONS ESPECIALS
DISTINCIÓ AL MUNTATGEFàrmacia MONTSERRAT PRAT de Les Preses
Altres participantsFàrmacia GUIXERAS de Tortellà
PASTISSERIA HUIX d’Olot
TANE HERMÈTIC de la Vall de Bianya
CLAUDE IDIOMES d’Olot

B – ENTITATS, GREMIS I ASSOCIACIONS

PREMIS DEL JURATENTITAT
1er. PremiVEINS DE SANT PERE MARTIR d’Olot a la Parroquia
2n. PremiCASAL DEL BARRI DE BONAVISTA d’Olot
AccèssitEDIFICI BALMES d’Olot
DISTINCIONS ESPECIALS
ALS TREBALLS MANUALSRESIDENCIA MONTSACOPA d’Olot
RESIDÈNCIA EL MIRADOR DEL PUIGSACALM de St.Esteve Bas
Altres participantsCENTRE CÍVIC d’Olot
RESIDÈNCIA LA TARDOR d’Olot
CAPELLA DELS DESEMPARATS d’Olot
CASAL D’AVIS de La Canya
RESIDÈNCIA EDAT 3 d’Olot
ELS CATÒLICS d’Olot
ORFEÓ OLOTÍ.

C – ESCOLES, CENTRES INFANTILS I INSTITUTS

PREMIS DEL JURATENTITAT
DistincióESCOLA LES ESCOMES de Sant Jaume de Llierca
DistincióESCOLA VOLCÀ BISAROQUES d’Olot
DistincióESCOLA LLUIS CASTELLS de Riudaura.

D – L’ART DE FER EL PESSEBRE A LES LLARS PARTICULARS

PREMIS DEL JURATCIUTAT D’OLOT
PREMIS ARTÍSTICS
1r. PremiMERCÈ MOROTE SANCHEZ
2on. PremiMARC ROMERO FIGUERAS
3er. PremiFAMILIA PUIG-PLANA
PREMIS AL MUNTATGE TÈCNIC
1r. PremiJOSEFINA PUJOL VILALTA
2on. PremiFAMÍLIA ASPERO-ROCA
3er. PremiFAMÍLIA MATABOSCH-PIJUAN
PREMIS A L’ORIGINALITAT
1r. PremiCARME SERRAT DE BOLOS
2on. PremiFAMÍLIA MATABOSCH REIXACH
3er. PremiALBERT GUIX SUNYER – AXEL I IVETTE GUIX
PREMIS FAMILIARS
1r. PremiFAMÍLIA PLANADECURSACH-FONTANIOL
2on. PremiFAMÍLIA ASPERTÒ-RUBIO
3er. PremiORIOL PORTA BERNAUS
ESPECIAL AL MUNTATGE ESPECTACULARMERCE MOROTE SANCHEZ

E – PESSEBRES ARTÍSTICS – ELS DIORAMES (Sala Oberta 2 de l’Hospici)

PREMIS DEL JURAT
DISTINCIONS ALS DIORAMESRAMON CORRETJE NICOLAU
Escola del Paisatge. A les noves tendències i prespectives
MIQUEL GIRONÈS MASSANELLA
ANGEL GIRONA SUNYER
DISTINCIONS ESPECIALS
AL MAQUETISMEXEVI MASSEGUR VILA
A L’ESPECTACULARITATMARC SAU FUNOSAS
AL TREBALL ACURAT I PATRIMONIALLAURA PUJOL RENART, sota el guiatge del professor
MIQUEL DURAN MARTINEZ
PREMI POPULAR (per votació del públic visitant).
1 MAQUETA GRAN TAMANY de Xevi Massegur Vila
10 JOANETES de Ramon Corretje Nicolau
4 PAISATGE RURAL gran tamanay de MARC SAU FUNOSAS