CONCURSOS NADAL 2017: LLIURAMENT DE PREMIS

Quan:
14 de gener de 2018 @ 9:00 – 8 de febrer de 2018 @ 19:00
2018-01-14T09:00:00+01:00
2018-02-08T19:00:00+01:00

FESTA DE CLOENDA DE LES ACTIVITATS DE NADAL

Data: Diumenge 14 de gener de 2018
Lloc: Auditori del Casal Marià d’Olot
Convocatoria: Desde dos quarts de 12 del migdia

PLAQUES DE RECONEIXEMENT I DISTINCIONS.
ENTREGA DE PREMIS DE LES CONVOCATORIES I CONCURSOS.

VEREDICTE DELS JURATS – CONCURSOS I CONVOCATÒRIES 2017

A – COMERÇOS, EMPRESES I LOCALS DE PROFESSIONALS.
B – ENTITATS, GREMIS I ASSOCIACIONS.
C – ESCOLES, CENTRES INFANTILS I INSTITUTS.
D – LLARS PARTICULARS.
E – PERSONATGES DEL PESSEBRE:LA CAVALCADA DELS TRES REIS.
F – ELS PESSEBRES ARTÍSTICS I EL DIORAMA. (Mostra de Pessebres).
G – INFANTS: EL RETALLABLE, pintat, retallat, muntat i decorat.

A – COMERÇOS, EMPRESES I LOCALS DE PROFESSIONALS

PREMIS DEL JURATENTITAT
TRADICIONALFLECA PASTISSERIA HUIX d’Olot
AccèssitPLATS CUINATS CARDONA
DISSENYPASTISSERIA VILA d’Olot
AccèssitFINQUES KETXA-ALLIANZ de Sant Joan Les Fonts
AccèssitCAN MORERA d’Olot
ARTÍSTICAJUNTAMENT DE LA VALL DE BIANYA
AccèssitHOSTAL DE L’ARC d’Olot
ContinuïtatFARMÀCIA MATILLO-PRAT de Les Preses
Altres participantsCARNISSERIA MARIA ROSA d’Olot
AJUNTAMENT DE CASTELLFOLLIT DE LA ROCA
FARMACIA CARME GUIXERAS de Tortellà
AJUNTAMENT DE SANT JOAN LES FONTS
TANE HERMÈTIC de Llocalou (Vall de Bianya)
DOSKFRED de La Canya-St.Joan les Fonts.
SENSUS-Paraments de la Llar d’Olot
FLECA DORCA de Les Preses

B – ENTITATS, GREMIS I ASSOCIACIONS

PREMIS DEL JURATENTITAT
TRADICIONALRESIDÈNCIA MONTSACOPA d’Olot
Creació d’Enric Turón Robles
ARTÍSTICRESIDÈNCIA LA TARDOR d’Olot
AccèssitPARRÒQUIA DE SANT PERE MÀRTIR d’Olot
Muntatge de varis veïns
MANUALITATPARRÒQUIA DE SANTA MARIA de Riudaura
ORIGINALITATCENTRE CATÒLICS – ELS CATÒLICS d’Olot
ALtres participantsCENTRE CIVIC-CASAL DE LA GENT GRAN d’Olot
RESIDENCIA BALMES d’Olot
CASAL D’AVIS de la Canya
ASSOCIACIO VEINS DE BONAVISTA d’Olot
RESIDENCIA EDAT 3 d’Olot
Capella dels DESEMPARATS d’Olot
PARRÓQUIA JOSEP OBRER de La Canya.

C – ESCOLES, CENTRES INFANTILS I INSTITUTS

PREMIS DEL JURATENTITAT
CEIP LLUIS CASTELLS de Riudaura

D – LLARS PARTICULARS. Categories: infantil, juvenil i familiar.

PREMIS DEL JURATCIUTAT D’OLOT
ARTÍSTICS – GRAN TAMANY
1r. PremiMERCÈ MOROTE SANCHEZ
2on. PremiJOSEP OBRADOR COSTA
3er. PremiMARC ROMERO FIGUERAS
A LA CREACIÓ ARTÍSTICA
1r. PremiORIOL PORTA BERNAUS
2on. PremiFAMÍLIA PUIG PLANA
3er. PremiFAMILIA MATABOSCH PUJUAN
AL MUNTATGE TÈCNIC
JOSEFINA PUJOL VILALTA
A LA ORIGINALITAT
FAMÍLIA OBRADOR AYMA
A LES MANUALITATS
FAMÍLIA BONET CASTAÑER.
INFANTILS
1r. PremiJOSEP ASPERO ROCA
2on. PremiMARTINA AMILL VIDAL
3er. PremiERIC TURON ROBLES
Altres participants
PAULA RODRIGUEZ GARCIA
PAU FUENTES PUIGMITJÀ
DUNA TURON ROBLES
ALBERT I AXEL GUIX SUÑER
FAMÍLIA BOIX-MATABOSCH
FAMÍLIA CASTAÑER VILÀ
FAMÍLIA FREIXA CONDE
FAMÍLIA MAS-BUCH
FAMÍLIA MATABOSCH-REIXACH de Batet
FAMILIA SERRAT-COSTA
PREMIS DEL JURATCOMARCA DE LA GARROTXA
A LES MANUALITATSMARIA I ANNA DAVESA FONTANIOL – SANT JAUME DE LLIERCA
JOEL amb la MIA CASTAÑER GARCIA – SANT ESTEVE D’EN BAS
AL DISSENY ARTÍSTICFAMÍLIA FONTANIOL-VERDAGUER – SANT JOAN LES FONTS
INFANTILSJOAN I PAU PLANADECURSACH FONTANIOL – RIUDAURA
MARIA FAGEDA ESPUÑA – SANT ESTEVE D’EN BAS
TRADICIONALFAMÍLIA BERGA-SAU – SANT PERE DESPUIG-VALL DE BIANYA

E – ELS PERSONATGES DELS PESSEBRES 2017 – 2018: L’ÀNGEL ANUNCIADOR
Concurs – Mostra Virtual

A) FIGURES I OBRES ESCULTÒRIQUES ANTIGUES, DE TALLER i DE COL·LECCIÓ.
B) FIGURES I OBRES ESCULTÒRIQUES DE NOVA CREACIÓ.
C) MUNTATGES DECORATIUS, DIORÀMES I ALTRES.

INSCRIPCIONSDel Nadal 2017 fins al Nadal 2018
TERRITORITot el món
LLIURAMENT DELS TREBALLS Fins el 30 de desembre de 2018
VEREDICTE DEL JURAT Nadal 2018
LLIURAMENT DE DISTINCIONSDiumenge 10 de gener de 2016 al Casal Marià d’Olot.

F – PESSEBRES ARTÍSTICS – ELS DIORAMES (Sala Oberta 2 de l’Hospici)

PREMIS DEL JURAT
AL TREBALL MANUALJOAN MONTERO ARCAS d’Olot
XEVI MASSEGUR VILA d’Olot
LLUIS BALCELLS COLLd’Olot
DE L’ESCOLA D’OLOT
I DEL PAISSATGE
AMADEU ANGLADA CAPDEVILA d’Olot
NARCÍS SUREDA GENOVE de Sils
VOTACIÓ POPULARÀNGEL MOLINER SOLANES
Altres participantsRAMON BASSOLS RIERA
ANTONI BUCH PUJOLAR
LLORENÇ QUER PUIGDEMONT
MARC SAU FUNOSAS
JOAN MATABOSCH FIGUERAS
XEVI ROSSELL SOLE
MIQUEL GIRONÉS MASSANELLA.
LLUIS MIR FERRER
RAMON CORRETGE NICOLAU
MIQUEL SERRAT BRUGUÉ