Activitats

set.
15
ds.
CURS DE PESSEBRISME 2018-2019
set. 15 2018 @ 9:00 – juny 15 2019 @ 10:00
CURS DE PESSEBRISME 2018-2019

ESCOLA-TALLER D’ARTS I OFICIS DEL PESSEBRISME

CURS 2018-2019 / SETEMBRE 2018 -JUNY 2019

  • EL PESSEBRISME A CATALUNYA I A LA GARROTXA.
  • ELS GRANS FIGURAIRES DE CATALUNYA
  • EL PESSEBRE POPULAR.
  • EL PESSEBRE ARTÍSTIC.
  • ELS DIORAMES.

Plantejament inicial del projecte.
La perspectiva i diferents plànols del muntatge.
El grup de figures i elements.
Inici del muntatge i etapes pel seguiment del projecte.
La decoració, pintura i enllumenat.
Les figures.
Els acabats: el color i la llum.

CURSETS I TALLERS MONOGRÀFICS

TALLER DE NADAL

  • EL CONJUNT DE FIGURES PER A UN PESSEBRE.
  • BÀSIC DE MODELATGE.
  • ELS ELEMENTS D’UN PESSEBRE.
  • LA CONSTRUCCIÓ D’UN DIORAMA.
  • LA PERSPECTIV
  • LA LLUM I EL PINTAT.
  • CONJUNT DECORATIU DE SOBRETAULA
  • VINE A PINTAR UN GRUP ESCULTÒRIC.
  • TALLER DE SETMANA SANTA

INSCRIPCIONS I RESERVES

Descàrregar el full d’inscripció i retorneu-lo degudament cumplimentat:
Per correu electrònic: info@pessebristes-garrotxa.cat
Per fax: 972 26 95 11

FULL D’INSCRIPCIÓ DESCARREGAR ACTIVITAT

100% Olot pessebrista

gen.
13
dg.
CONCURSOS NADAL 2018: LLIURAMENT DE PREMIS
gen. 13 @ 9:00 – febr. 7 @ 19:00
CONCURSOS NADAL 2018: LLIURAMENT DE PREMIS

FESTA DE CLOENDA DE LES ACTIVITATS DE NADAL

Data: Diumenge 13 de gener de 2019
Lloc: Auditori del Casal Marià d’Olot
Convocatoria: Desde dos quarts de 12 del migdia

PLAQUES DE RECONEIXEMENT I DISTINCIONS.
ENTREGA DE PREMIS DE LES CONVOCATORIES I CONCURSOS.

VEREDICTE DELS JURATS – CONCURSOS I CONVOCATÒRIES 2018

A – COMERÇOS, EMPRESES I LOCALS DE PROFESSIONALS.
B – ENTITATS, GREMIS I ASSOCIACIONS.
C – ESCOLES, CENTRES INFANTILS I INSTITUTS.
D – L’ART DE FER EL PESSEBRE A LES LLARS PARTICULARS.
E – ELS PESSEBRES ARTÍSTICS I EL DIORAMA. (Mostra de Pessebres).

DESCARREGAR VEREDICTE DEL JURAT

A – COMERÇOS, EMPRESES I LOCALS DE PROFESSIONALS

PREMIS DEL JURAT ENTITAT
1er. Premi MORERA, al carrer del Carme d’Olot, al disseny
2n. Premi CARNISSERIA MARIA ROSA a la maquetació
3r. Premi OLIVETTI al carrer Clivillers d’Olot
Accèssit DOSKFRED de La Canya
DISTINCIONS ESPECIALS
DISTINCIÓ AL MUNTATGE Fàrmacia MONTSERRAT PRAT de Les Preses
Altres participants Fàrmacia GUIXERAS de Tortellà
PASTISSERIA HUIX d’Olot
TANE HERMÈTIC de la Vall de Bianya
CLAUDE IDIOMES d’Olot

B – ENTITATS, GREMIS I ASSOCIACIONS

PREMIS DEL JURAT ENTITAT
1er. Premi VEINS DE SANT PERE MARTIR d’Olot a la Parroquia
2n. Premi CASAL DEL BARRI DE BONAVISTA d’Olot
Accèssit EDIFICI BALMES d’Olot
DISTINCIONS ESPECIALS
ALS TREBALLS MANUALS RESIDENCIA MONTSACOPA d’Olot
RESIDÈNCIA EL MIRADOR DEL PUIGSACALM de St.Esteve Bas
Altres participants CENTRE CÍVIC d’Olot
RESIDÈNCIA LA TARDOR d’Olot
CAPELLA DELS DESEMPARATS d’Olot
CASAL D’AVIS de La Canya
RESIDÈNCIA EDAT 3 d’Olot
ELS CATÒLICS d’Olot
ORFEÓ OLOTÍ.

C – ESCOLES, CENTRES INFANTILS I INSTITUTS

PREMIS DEL JURAT ENTITAT
Distinció ESCOLA LES ESCOMES de Sant Jaume de Llierca
Distinció ESCOLA VOLCÀ BISAROQUES d’Olot
Distinció ESCOLA LLUIS CASTELLS de Riudaura.

D – L’ART DE FER EL PESSEBRE A LES LLARS PARTICULARS

PREMIS DEL JURAT CIUTAT D’OLOT
PREMIS ARTÍSTICS
1r. Premi MERCÈ MOROTE SANCHEZ
2on. Premi MARC ROMERO FIGUERAS
3er. Premi FAMILIA PUIG-PLANA
PREMIS AL MUNTATGE TÈCNIC
1r. Premi JOSEFINA PUJOL VILALTA
2on. Premi FAMÍLIA ASPERO-ROCA
3er. Premi FAMÍLIA MATABOSCH-PIJUAN
PREMIS A L’ORIGINALITAT
1r. Premi CARME SERRAT DE BOLOS
2on. Premi FAMÍLIA MATABOSCH REIXACH
3er. Premi ALBERT GUIX SUNYER – AXEL I IVETTE GUIX
PREMIS FAMILIARS
1r. Premi FAMÍLIA PLANADECURSACH-FONTANIOL
2on. Premi FAMÍLIA ASPERTÒ-RUBIO
3er. Premi ORIOL PORTA BERNAUS
ESPECIAL AL MUNTATGE ESPECTACULAR MERCE MOROTE SANCHEZ

E – PESSEBRES ARTÍSTICS – ELS DIORAMES (Sala Oberta 2 de l’Hospici)

PREMIS DEL JURAT
DISTINCIONS ALS DIORAMES RAMON CORRETJE NICOLAU
Escola del Paisatge. A les noves tendències i prespectives
MIQUEL GIRONÈS MASSANELLA
ANGEL GIRONA SUNYER
DISTINCIONS ESPECIALS
AL MAQUETISME XEVI MASSEGUR VILA
A L’ESPECTACULARITAT MARC SAU FUNOSAS
AL TREBALL ACURAT I PATRIMONIAL LAURA PUJOL RENART, sota el guiatge del professor
MIQUEL DURAN MARTINEZ
PREMI POPULAR (per votació del públic visitant).
1 MAQUETA GRAN TAMANY de Xevi Massegur Vila
10 JOANETES de Ramon Corretje Nicolau
4 PAISATGE RURAL gran tamanay de MARC SAU FUNOSAS